آیا چمن مصنوعی در نور مستقیم خورشید (اشعه فرا بنفش) آسیب می بیند؟

نمایندگی انحصاری چمن هلندی، نمایندگی چمن مصنوعی، فروش چمن مصنوعی، انواع چمن مصنوعی

ممکن است، با توجه به حفاظت از اشعه ماوراء بنفش، چمن مصنوعی با کیفیت پایین از بین برود .اکثرا مقاومت و ماندگاری چمن مصنوعی به کیفیت مواد و مقاومت نخ های موجود در تولید آن در مقابل اشعه خورشید وابسته است كیفیت فلت مورد استفاده تاثیر بسیاری در كیفیت زمین چمن و طول عمر آن دارد . مواد پلیمری فلت چمن PP  بایستی در مقابل  اشعه ماوراء بنفش نور خورشید مقاوم گردد ، چرا كه به شـدت در مقابل اشعه ماوراء بنفش تخریب پذیر است،در حال حاضر با فناورهای جدید و ساخت چمن مصنوعی که با کیفیت هستند حتی مناطقی مثل عربستان که دارای تابش شدید افتاب هستند نیز به راحتی از چمن مصنوعی به عنوان جایگزینی برای چمن طبیعی استفاده میکنند
اکثرا تولید کنندگان چمن های مصنوعی برای سنجش مقاومت نخ های مصرفی از دستگاه ( وترو متر )    weather_o_meter  استفاده میکنند که این دستگاه تغییرات استحکام کششش نخ ها را بعد از ۱۳۰۰۰ ساعت اندازه گیری میکند .اگر که این دستگاه درصد استحکام کششی نخ ها را بیشتر از ۵۰٪ میزان مقدار اولیه شان نشان دهد از نظر استاندارد مورد تایید قرار میگیرد همچنین از انجا که   klangley  (واحد تشعشع خورشید برابر یک گرم کالری )در نظر گرفته میشود مقاومت نخ ها را در برابر اشعه فرابنفش خورشید برای مدت زمان ده سال را به صورت میانگین  100klangley/year را مورد استاندارد قرار می دهند .
چمن های مصنوعی شرکت ما با استفاده از مواد کیفیت بالا و استفاده از مهار کننده های UV در تولید محصولات این ویژگی را دارا میباشد که از شکسته شدن و آسیب دیدن در نور خورشید محافظت می شوند .و با توجه به نتایج تست های گرفته شده مطابق استانداردها در اختیار مصرف کنندگان محترم قرار می گیرد.

محصولات ما

نمایندگی انحصاری چمن مصنوعی، نمایندگی انحصاری چمن تزیینی، نمایندگی انحصاری چمن انگلیسی
شرکت رویال چمن با سابقه چندین ساله در حوزه واردات و نصب چمن مصنوعی ورزشی توانسته پروژه های زیادی را در این زمینه انجام دهد
نمایندگی انحصاری چمن مصنوعی، نمایندگی انحصاری چمن تزیینی، نمایندگی انحصاری چمن انگلیسی
شرکت رویال چمن با سابقه چندین ساله در حوزه واردات و نصب چمن مصنوعی ورزشی توانسته پروژه های زیادی را در این زمینه انجام دهد

نمایندگی های شرکت رویال چمن

نمایندگی انحصاری چمن هلندی، نمایندگی چمن مصنوعی، فروش چمن مصنوعی

گرین فیلد

شرکت گرین فیلد زیر مجموعه ی شرکت تنکیت هلند میباشد که در حوزه ی تولید چمن مصنوعی ورزشی در دنیا جزو برندهای برتر است که پروژه های زیادی در سراسر دنیا اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته. این شرکت یکی از با سابقه و بروزترین شرکتهای تولید چمن مصنوعی ورزشی در حال حاضر است که دارای دو کارخانه در هلند و بلژیک است که نمایندگیهای بیشماری در سراسردنیا دارا می باشد و کسانی که بدنبال چمن مصنوعی ورزشی با تایید فیفا هستند بسراغ این شرکت میآیند.

نمایندگی انحصاری چمن هلندی، نمایندگی چمن مصنوعی، فروش چمن مصنوعی

Tencate

پیشرو در زمینه تحقیقات پیرامون چمن مصنوعی دارای اکادمی تحقیق و تولید با تکنولوژی جدید.  به عنوان مخترع روش جدیدی در طراحی چمن مصنوعی توانسته است تا تغیرات شگرفی در این عرصه به وجود آورد. با این روش موفق به عرضه انحصاری چمن مصنوعی در بازار جهانی شده است.  این شرکت نیز توانسته است تا چمنی طبیعی، نرم و مقاوم را به مشتریان عرضه نماید.

نمایندگی انحصاری چمن هلندی، نمایندگی چمن مصنوعی، فروش چمن مصنوعی

TigerTurf

این شرکت با بیش از 32 سال سابقه در طراحی و تولید چمن مصنوعی از معروفترین برندهای چمن مصنوعی در دنیا به حساب می آید. این شرکت در زمینه چمن مصنوعی ورزشی موفق به اخذ استانداردهای FIFA, IRB, FIH, IT شده است. شرکت رویال چمن به عنوان نماینده انحصاری این شرکت در زمینه ی چمن های مصنوعی ورزشی قعالیت دارد.
http://tigerturf.com

نمایندگی انحصاری چمن هلندی، نمایندگی چمن مصنوعی، فروش چمن مصنوعی

رویال گرس

این شرکت هلندی با بیش از 13 سال سابقه در زمینه تولید چمن مصنوعی و نیز به عنوان اولین تولید کننده تخصصی چمن مصنوعی با ظاهر طبیعی در اروپا است این شرکت اروپایی هم اکنون محصولات خود را در آمریکا، اروپا، آسیا و خاورمیانه عرضه می کند و شرکت رویال چمن افتخار دارد تا نماینده انحصاری این شرکت در ایران باشد.
http://www.royalgrass.com

موارد مصرف چمن مصنوعی

مطالب مشابه

چمن مصنوعی و حفظ محیط زیست

  امروزه کشور ایران که از لحاظ جغرافیایی در موقعیت نیمه خشک و خشک قرار دارد با بحث کم آبی و…

آیا چمن مصنوعی در نور مستقیم…

ممکن است، با توجه به حفاظت از اشعه ماوراء بنفش، چمن مصنوعی با کیفیت پایین از بین برود .اکثرا…

مقاومت و نگهداری از چمن…

الیاف چمن های مصنوعی در مقابل با بارش باران های اسیدی و محیط های قلیایی مقاوم سازی می شوند. از طرف…

چمن مصنوعی یا چمن طبیعی

نصب چمن مصنوعی یک تصمیم بزرگ است زیرا از نظر مالی و  اقتصادی خیلی مهم است که در زندگی و در…

نصب چمن مصنوعی

برای یکنواختی، زیبا بودن و همچنین طول عمر یک چمن مصنوعی باید به نحوه و مراحل نصب چمن توجه کرد.…

نگهداری از چمن مصنوعی

برای داشتن چمن مصنوعی زیبا با طول عمر بالا نیاز به نگهداری روزانه و هفتگی از آن می باشد. در…

چمن مصنوعی چه مزایایی نسبت به چمن طبیعی دارد؟

نمایندگی انحصاری Royal Grass، نمایندگی چمن تایگر ایران، نمایندگی چمن تایگر، نمایندگی Tiger Turf

امروزه چمن های مصنوعی تولید میشوند که بسیار مشابه چمن طبیعی هستند و اگر از نزدیک به بررسی آن نپردازید متوجه مصنوعی بودن آن نمی شوید چمن مصنوعی باعث صرفه جویی در هزینه ها میشود و از انجا که در مقابل اشعه خورشید مقاوم است نسبت به چمن طبیعی ماندگار بیشتری دارد و نیاز کمتری به مراقبت دارد . مزایای استفاده از چمن مصنوعی این است که نیاز به هرس کردن ،آب دادن ، کود دادن ، لبه زنی و آفت کش را ندارد و در مکان هایی رشد گیاهان میسر نیست قابل استفاده است چمن مصنوعی در هر جایی که امکان رشد چمن طبیعی وجود ندارد قابلیت استفاده دارد مثلا در تراس و بالکن منازل ، پشت بام ها و .... چمن مصنوعی به خاطر ویژگی های خاصی که دارد می تواند بهترین جایگزین برای چمن طبیعی باشد ،نصب چمن مصنوعی به راحتی امکان پذیر است و همچنین قابل انتقال به یک مکان دیگر است و هزینه نگهداری آن بسیار می باشد .اکثرا عمر مفید یک چمن مصنوعی با کیفیت ده تا ۱۵ سال است .