نمایندگی رویال گرس، نمایندگی Royal Grass ، نمایندگی RoyalGrass، نمایندگی انحصاری رویال گرس ایران

تمهيدات شهرداري در کاهش سرانه مصرف آب و انرژي در فضاي سبز پايتخت

مديرعامل سازمان بوستان ها و فضاي سبز شهر تهران از تمهيدات شهرداري در کاهش سرانه مصرف آب و انرژي در فضاي سبز تهران خبر داد.
علي محمد مختاري در گفت و گو با خبرنگار شهر نوشت، با اشاره به اينکه تغيير الگوي کاشت گياهان و جايگزيني تدريجي آن ها با گياهان با نياز آبي کم، تاثير بسزايي در کاهش سرانه مصرف آب در فضاي سبز خواهد داشت ، گفت: تمامي امور ستادي و عملياتي در راستاي جلوگيري از کاشت چمن وکاهش سطوح چمن کاري و جايگزيني با گياهان پوششي، درختان و درختچه هاي مقاوم به کم آبي و سازگار باشرايط اقليمي تهران با جديت در جريان بوده و اجراي اين عمليات توسط مناطق 22 گانه شهرداري تهران با نظارت مستمر و مستقيم ناظرين کميسيون عالي توسعه و بازپيرايي فضاي سبز سازمان در حال انجام است.
وي در خصوص ديگر اقدامات به انجام رسيده تصريح کرد: ارائه دستورالعمل هاي لازم به مناطق شهرداري و نظارت مستقيم به منظور انتخاب گونه هاي گياهي سازگار و مقاوم به تنش هاي شهري (آلودگي ،خشكي ، دماي بالا و....) با تاکيد بر استفاده از گونه هاي بومي، خودداري از كاشت چمن در حاشيه بزرگراه ها و رمپ و لوپ و لچكي ها و استفاده از درختان و درختچه هاي مقاوم به كم آبي، توسعه به کارگيري روش هاي مکانيزه و نوين آبياري و مبحث بازچرخاني آب در فضاي سبز درون شهري و برون شهري، از ديگر اقدامات انجام شده به منظور نيل به کاهش مصرف آب در فضاي سبز شهر تهران بوده است.
مديرعامل سازمان بوستان ها و فضاي سبز شهر تهران ادامه داد: لازم به يادآوري است که با ساماندهي و احياي قنوات و احداث مخازن ذخيره آب هاي جاري پساب ها و نزولات آسماني، صد در صد آبياري فضاي سبز تمامي مناطق شهر تهران با آب غير شرب به انجام مي رسد.
و آیا بهتر نبود از سالهای گذشته تغییر به الگوی فضای سبز شهری میگرفتیم و از محصولاتی جایگزین همچون چمن مصنوعی که نیازی به آبیار و نگهداری ندارد استفاده میکردیم . 
و مقدار زیادی از منابع آبی پایتخت را هدر نمیدادیم . 
چمن مصنوعی در نقاطی از اروپا استفاده و بکارگیری میشود که ذخایر آبی زیادی دارند و مشکل کم آبی در آنها وجود ندارد ولی چمن مصنوعی به اشکال مختلف در آن مناطق استفاده میشود 
منجمله هلند و بلژیک