نمایندگی رویال گرس، نمایندگی Royal Grass ، نمایندگی RoyalGrass، نمایندگی انحصاری رویال گرس ایران

آیا می دانستید فوتسال ریشه ی اسپانیولی دارد؟


چند سطر فوتسالی، به بهانه ی چمن فوتسالی

ویکی پدیا انگلیسی فوتسال را بازی فوتبالی می داند که با تعداد نفرات کمتر در زمینی کوچک تر انجام می شود. اما ریشه ی این بازی در عبارت های پرتقالی futebol de salao و اسپانیایی futbol de salon جای گرفته است. جایی که اسپانیولی ها تکنیک ذاتی خود، حفظ توپ و به طور کلی حرکات نمایشی خود را در فضایی بسته به رخ هم می کشیدند. بحث را کوتاه می کنیم، پس از جام جهانی 1985 نام این "گل کوچک سالنی" رسما به futsalتغییر داده شد.

 

اهمیت چمن مصنوعی فوتسال در چیست؟

مقدمه ی بالا را مطالعه کردید؟ فوتسال در ابتدا یک ورزش تفریحی برای ایجاد شادابی و کسب لذت بود. دست سرنوشت، مولفه های ورزش حرفه ای و سایر المان ها اما کار را به گونه ای دیگر پیش بردند. این که از چمن در زمین های فوتسال استفاده شود در واقع بازگشت به اصل اسپانیولی ورزش است که در ادامه بیشتر شرح داده ایم.

 

لذت فوتبال، در چمن مصنوعی فوتسال

فرض کنید در هر سنی یک گروه هستید، چه جمعی از دوستان، چه خانواده و چه هر جمع کاری و غیره. عاشق دویدن روی چمن و فوتبال بازی کردن هستید، اما دست سرنوشت شما را در جای دیگری قرار داده و فوتبالیست های حرفه ای نشده اید، در این شرایط چمن مصنوعی فوتسال بهترین گزینه است.

توامان لذت دویدن روی چمن فوتبال را در اختیار شما قرار می دهد، اما آنقدر وسیع نیست که اولا به 22 یار احتیاج داشته باشد و دوما به حجم ریه ی بالا و عضلاتی ورزیده.

در صورتی که قصد دارید در پروژه ای شخصی یا عمومی و محلی سالنی را مجهز به چمن فوتسالی سازید، می توانید روی رویال چمن حساب ویژه ای داشته باشید، ما از پروژه های کوچک تا کمپ های تیم ملی را اجرا کرده ایم، کیفیت بالا و قیمت اقتصادی تخصص ما است.