نمایندگی رویال گرس، نمایندگی Royal Grass ، نمایندگی RoyalGrass، نمایندگی انحصاری رویال گرس ایران

ریشه ی چمن مصنوعی کجاست؟

چگونگی نصب چمن مصنوعی

اگر در فکر ایجاد تغییر وضعیت در فضای دکوراسیون خارجی منزل خود هستید، یا وسوسه ی احداث یک زمین ورزشی با چمن مصنوعی به سرتان افتاده، حتما با این سوال دست به گریبان شده اید که چگونه سطح زمین صاف می شود و به کل جلوه ای دیگر پدیدار می گردد. مشکلی نیست، در این نوشتارِ کوتاه شما را نصاب چمن مصنوعی فرض کرده ایم و روند نصب و اجرای کار را توضیح داده ایم.

1. کنترل وضعیت زمین

قبل از هر چیز اطمینان حاصل کنید که در سطح زمین لوله، کابل، چاه یا عارضه ای وجود ندارد. گام بعدی بررسی متراژ، پلان و پستی و بلندی ها است. نیازی به توضیح نیست که قبل از هر اقدامی باید ضعف و نقصان قبلی بر طرف شود.

2.مرز پروژه را مشخص کنید

یک سری ابزار آلاتی وجود دارد که به عنوان نقاط مرزی می تواند در بخش های خارجی مساحت پروژه به صورت پیوسته اجرا شود. با اینکار زیر سازی اینده در فضایی مشخص باقی می ماند.

3.حال باید سطح زیرین پروژه را هموار سازید

این قسمت اگر چه ساده است و اما تاثیر فوق العاده ای دارد. کیفیت زیر سازی با عملکرد چمن مصنوعی در آینده ارتباط مستقیم دارد. سطح زیر پروژه را کاملا صاف کنید، پس از این کار با مصالح مخصوص(فوت کوزه گری کار) تقویت زمین را انجام دهید.

 

4.روکش زمین

با یک ماده ی پلاستیکی(فوت کوزه گری)، زمین را کاملا پوشانده و سطح مذکور را به زمین بند کنید.

5.چمن را پهن کنید

چمن را در مساحت مشخص پهن کرده و ابعادش را کنترل کنید.

6.عمل آوری

کار نصب شما تمام نمی شود مگر اینکه در نهایت خواب، استیل یا شیوه ی ایستادن چمن ها را مشخص کنید. اینکار با دستگاه مخصوص به خود انجام گیرد.

تبریک، پروژه ی شما چمن مصنوعی دارد، شما زیبایی را به منزل خود آورده اید، در مصرف آب صرفه جویی کرده اید، همسان با محیط زیست پیش آمده اید و یک دنیا فایده ی دیگر.