نمایندگی رویال گرس، نمایندگی Royal Grass ، نمایندگی RoyalGrass، نمایندگی انحصاری رویال گرس ایران

نگاهی به چمن مصنوعی از منظر قیمت

حکایت چمن مصنوعی و قیمت، قصه ی آینده نگری است. در واقع مساله این است که روشن شود برای تزیین منزل یا حتی به وجود آوردن یک مکان ورزشی، کدام گزینه بهترین شرایط اقتصادی را پدید می آورد. چمن طبیعی، چمن مصنوعی، بتن و انواع کفپوش ها گزینه های روی میز هستند.

به احتمال زیاد می توانید حدس بزنید که چمن مصنوعی اقتصادی ترین انتخاب است، اما اگر علاقه مند به بررسی شرایط به صورت تخصصی هستید، لختی با رویال چمن همگام شوید.

نگاهی به چمن مصنوعی از منظر قیمت

به دلیل نوستان قیمت و البته حضور گسترده ی چمن های مصنوعیِ بی کیفیت در بازار داخلی، میانگین قیمت را با دلار و از روی شرایط بازارهای بین المللی بیان می کنیم.

 
 
 
 
نگاهی به چمن مصنوعی از منظر قیمت

جدول بالا، از سایت lawnsolutionsaustralia.com برگرفته شده است. با نگاهی سر سری می توان متوجه شد که از نظر هزینه کرد اولیه، چمن طبیعی کمترین و کفپوش ها بالاترین میزان هزینه را به خود اختصاص می دهند. اما چیزی که قیمت چمن مصنوعی را در بهینه ترین حالت قرار می دهد، موضوع دوام و تعمیر و نگهداری است.

در اینجا در چکیده ترین حالت ممکن روند نصب و عملکرد چمن مصنوعی را از نظر می گذرانیم و مقایسه این شرایط با سایر گزینه ها را به شما واگذار می کنیم.

چمن مصنوعی از سفارش تا استفاده

میانگین اولیه ی قیمت چمن مصنوعی، در لوکس ترین شرایط، از بتن و سایر کفپوش ها کمتر است و تنها کمی گران تر از چمن های طبیعی تمام می شود. اما نحوه ی نصب، استفاده و تعمیر و نگهداری در انتها، اقتصادی ترین حالت و بالاترین کیفیت را در اختیار قرار می دهد.

چمن های مصنوعیِ استاندارد حداقل تا ده سال گارانتی دارند. این یعنی یک تضمین عملکرد ده ساله ی محصول. قبل از آن هم باید به خاطر داشت که آماده سازی زمین چمن مصنوعی، سطحی است در نتیجه هزینه ی زیادی متحمل نخواهید شد. تنها می ماند نگهداری و آن هم که مصنوعی است، نه ریزه کاری های چمن طبیعی را دارد، نه نکات تخصصی بتن و کفپوش ها را.

سخن آخر اینکه، چمن مصنوعی یک بار هزینه ی معقول و حداقل یک دهه استفاده ی مداوم است.