نمایندگی رویال گرس، نمایندگی Royal Grass ، نمایندگی RoyalGrass، نمایندگی انحصاری رویال گرس ایران

چیزهایی درباره ی چمن مصنوعی که نمی دانید

کوتاه درباره ی ناگفته های چمن مصنوعی

آخرین ترند طراحی منظر، نه تنها در ایران، بلکه در مقیاسی جهانی، استفاده از چمن مصنوعی است. اما به راستی چقدر از چمن های مصنوعی می دانیم؟ در این قسمت، رویال چمن اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد که در جای دیگری یافت نمی شود. اگر قصد تهیه ی چمن مصنوعی دارید، حتما این مطلب را از دست ندهید.   

این یکی برای ما نیست اما...!

هر چند ما به پدیده ی Artificial grass چمن مصنوعی می گوییم، اما هم نوع های ما در ایالات متحده نام Astroturfرا استفاده می کنند. واژه ی مذکور اصولا نام یک برند تولید کننده ی چمن مصنوعی است نه چیز دیگر(مثل بسیاری از چیزهایی که ما در زبان فارسی داریم). این نام از سال 1996 میلادی پس از چمن مصنوعی کردن ورزشگاه Houston Astrodome به کار برده می شود.

 

چمن مصنوعی شبیه فرش محیط خارجی است

چمن مصنوعی برای زمین های خارجی در حکم یک فرش برای فضای داخلی منزل ساخته می شود. با این تفاوت که خلق شده تا زنده به نظر برسد و توامان از پس ضربه های پای ما، باران، باد و آفتاب بر آید.

چهار نوع اصلی چمن مصنوعی وجود دارد

در ورای مدل های گوناگون چمن مصنوعی، روی هم رفته تنها چهار نوع از این محصول تولید می شود. در واقع چمن های انواع چمن های مصنوعی عبارتند از in-fillو non in-fill و sportsو hybrid که هر کدام زیر شاخه های جزئی مربوط به خود را دارند(اگر به این دست از اطلاعات تخصصی علاقه دارید، با ما تماس بگیرید، خوشحال می شویم داده های مربوط را در اختیارتان قرار دهیم).

امروزه واقعا تشخیص چمن مصنوعی از طبیعی دشوار است

تکنولوژی روز دنیا، کار را به جایی رسانده که با اطمینان نمی توان به یک چمن نگاه کرد و تشخیص داد که طبیعی است یا مصنوعی. به عنوان مثال بازی های NFLامریکا و بعضی از فوتبال های انگلیس روی چمن مصنوعی برگزار می شود.

یک چهارم منازل از چمن مصنوعی استفاده می کنند...

طبق آمار trulawn.co.uk در انگلیس، از هر چهار خانه، یکی چمن مصنوعی را جایگزین نسخه ی طبیعی کرده. می دانید چرا؟