نمایندگی رویال گرس، نمایندگی Royal Grass ، نمایندگی RoyalGrass، نمایندگی انحصاری رویال گرس ایران

روش های نظافت و شستشو ی چمن مصنوعی

امروزه استفاده از چمن مصنوعی در جنبه های مختلف به دلیل داشتن مزایای بسیار، گسترش یافته است. چمن مصنوعی برای حفظ زیبایی و کیفیت خود نیاز به مراقبت هایی دارد. یکی از روش های مراقبتی چمن مصنوعی توجه به نظافت و حفظ تمیزی آن است. چمن مصنوعی به راحتی شسته می شود و نظافت آن کار سختی نیست.  بهتر است با مراقبت های صحیح از ایجاد لکه و کثیفی در چمن جلوگیری شود چنانچه چمن مصنوعی کثیف شد و به شستشو نیاز پیدا کرد حتما باید نسبت به نظافت آن اقدام کرد؛ در غیر این صورت چمن دچار آسیب می شود. در ادامه به روش های نظافت و شستشو ی چمن مصنوعیبیشتر می پردازیم .
 
 
نحوه نظافت و شستشو ی چمن مصنوعی
1. قبل از شستشو حتما به دستورالعمل های استاندارد و مخصوص به نوع چمن توجه داشته باشید تا از هرگونه آسیب احتمالی در اثر نظافت و شستشو جلوگیری شود. می توانید از کارشناسان رویال چمن کمک بگیرید.
2. در حد امکان مایعات مختلف از جمله نوشیدنی ها، بستنی و... را از چمن مصنوعی دور نگه دارید ؛ در صورت ریختن هر یک از آنها سریعا نسبت به برطرف کردن آن اقدام فرمایید.
3. برای تمیز کردن چمن مصنوعی از شوینده های ملایم استفاده نمایید. شوینده های قوی ( اسیدی و قلیایی) به بافت چمن آسیب می زنند.
4. از ورود گرد و خاک به درون لایه‌های چمن مصنوعی جلوگیری کنید. اگر گرد و غبار وارد چمن شد نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید؛ چون علاوه بر ایجاد آلودگی، به مرورگرد و خاک به صورت گل و لای در آمده و قدرت تخلیه آب در چمن کم می شود.
5. برای نظافت چمن با سیستم های غیر شنی می توانید از جارو برقی کمک بگیرید.
6. بارش باران برای نظافت می تواند به کمک شما بیاید، آب باران می تواند گرد و غبار را از سطح چمن شستشو دهد.
7. برای جمع کردن برگ ها،کاغذ و ... از سطح چمن از جارو استفاده کنید ؛ در صورتی که سطح چمن زیاد بود می توانید از دستگاه هایی که به این منظور تولید شده کمک بگیرید.
8. درصورتی که از دستگاه های نظافت چمن استفاده می کنید؛ حتما از روش صحیح کار با آن مطلع شوید چون در صورت  استفاده ناصحیح از این دستگاه ها، به چمن آسیب وارد می شود.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان حرفه ای رویال چمن در ارتباط باشید.