نمایندگی رویال گرس، نمایندگی Royal Grass ، نمایندگی RoyalGrass، نمایندگی انحصاری رویال گرس ایران

نصب بین سنگی و نحوه محاسبه آن

امروزه یکی از کاربردهای پرطرفدار استفاده از چمن مصنوعی، استفاده از آن در فضای میان موزاییک‌ها، واش بتن‌ها و نیز سنگ‌ها است؛ که اصطلاحاً به آن فضای «بین سنگی» میگویند.

برای استفاده از چمن مصنوعی در کاربری «بین سنگی» می‌بایست طول همه شیارهای بین سنگی را اندازه گرفته و در عرض شیارها ضرب کنیم.

اندازه استاندارد ارتفاع شیارهای بین سنگی عموماً باید 2 سانتی‌متر باشد که در این صورت استفاده از چمن مصنوعی 25 میل (2.5 سانتی‌متر) بهترین گزینه خواهد بود زیرا که تنها نیم سانتی‌متر از چمن از شیارهای بین سنگی بیرون میزند که ارتفاعی مناسب است. باید توجه کنید که اگر ارتفاع چمن کوتاه‌تر از 25 میل باشد دیده نخواهد شد و اگر ارتفاعش بلندتر باشد، مقدار زیادی از چمن از شیارها بیرون زده که در اثر پا خوردگی حالت ایستای خود را از دست داده و خراب می‌شود!

برای نصب چمن بین سنگی ابتدا باید چمن را به اندازه عرض شیارها برش زده و چسب را در داخل شیارها (به‌صورت زیگزاگی) بریزید و چمن را نصب کنید. عموماً چسب بعد از گذشت یک روز کاملاً سفت می‌شود. باید در نظر داشته باشید که در این فاصله زمانی نباید روی چمن راه رفته و یا شئ ای روی آن‌ها قرار دهید!


«رویال چمن همراه همیشگی شما در خلق زیبایی»